Yalova Türkiye
0535 760 2798
yalovailaclamasirketleri@gmail.com

ibadethane ilaçlama

ibadethane ilaçlama

Yalova ilaçlama şirketleri ibadethane ilaçlama

 

ibadethane ilaçlama hizmetleri toplum sağlığı açısından büyük önem taşır. Zira camiler ve diğer ibadethaneler insanların gün boyu ibadet etmek için toplu olarak uğradıkları yerlerdir. Gün boyu açık olan bu mekanlara herkes günlük kıyafetleri ile gittiği için, bir çok haşere ve  mikrobu da istemeden taşıyabilmektedir. Ayrıca ibadethanenin bulunduğu yerleşim yerinden de zararlı haşere, kemirgen ve yırtıcıların ibadethaneyi mesken edinmeleri mümkündür.

Gerek yüzümüzü yere sürerek, gerekse yerde, oturakta oturarak ibadet ettiğimiz bu mekanlardaki yerlerin hijyeni ise bizim sağlığımızı direk etkileyen bir faktör dür. Herhangi biri tarafından getirilen bir haşerenin, yada mekanda yuvalanmış zararlıların varlığı, insan sağlığına kötü etkiler yapabilir. Gözle göremeyeceğimiz kadar küçük haşereler insandan insana, mekandan insana geçebilir.

ibadethane ilaçlama konusunda dikkat edilecek hususlar

ibadethane ilaçlama konusunda titizlikle çalışılmalıdır. İnsanların kullandığı alanlardaki eşya ve mekanlar kokusuz ilaçlarla dezenfekte edilmelidir. Diğer mahzen ve depo gibi alanlarda zehirli kimyasalların kullanımında mekan yetkilileri bilgilendirilmelidir. İç mekanlarda kullanılan kimyasalların insan sağlığına direk etki etmemesi çok büyük önem taşır.

Bu mekanlarda Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün belirlediği yönetmelik ve ilaç tipine göre çok özel bir çalışma yapılması şarttır. Ehil olmayan firmaların müdahaleleri ölümcül toksit(zehirli) malzemenin insan ile teması sonucu ölümcül sonuçlar doğurabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir