Yalova Türkiye
0535 760 2798
yalovailaclamasirketleri@gmail.com

Ev ilaçlama

Ev ilaçlama

Yalova ilaçlama şirketleri Ev ilaçlama

Ev ilaçlama

Ev ilaçlama belki de ilaçlamalar içerisinde en önemli olanıdır. Evler ailemizle kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimiz yegane mekanlardır. Bu mekanlarda haşere, böcek veya kemirgenlerle uğraşıp çocuklarımızın ve bizlerin sağlığımızın bozulmasını hiç kimse istemez. Ne yaparsak yapalım elimizde olmayan sebepler yüzünden evlerimizde haşerelerle karşı karşıya kalabiliriz.

Ev ilaçlama hizmetleri Yalova ilaçlama

Ev ilaçlama Yalova ilaçlama

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ilaçlama yaptıracağınız firmayı çok dikkatli seçmektir. Buradaki en önemli husus şudur. İlaçlama yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden onayı, izin belgesinin olup olmamasıdır. Bu belgeye ve izine sahip olmayan birçok kaçak firma maalesef piyasada hizmet vermekte ve halk sağlığını ciddi bir şekilde tehlikeye atmaktadır.

Yetkisiz ilaçlama zarar verir

 

   Çünkü ilaçlama esnasında kullanılacak ilaçlar, kimyasal olmakla birlikte, her haşere cinsine ve haşere yoğunluğuna göre farklı türde ve yoğunlukta ilaçlar hazırlanmaktadır. Bu yüzden sizler, ilaçlama yaptıracağınız firmayı önceden kontrol ederek, yetki belgelerini sorarak, bu konuda bilgili ve tecrübeli olup olmadıklarını test etmeye çalışmalısınız. İlaçlama yaptırmadan önce, ilaçlama yaptıracağınız firma yetkililerinden gerekli yetki belgelerinin olup olmadığını sorun ve isteyiniz. Bu belgeler yasa gereği sorulduğunda ibraz edilmesi zorunludur. Hiç bir şekilde çekinmeyin. Çünkü söz konusu sizin ve aile bireylerinizin sağlığıdır.

Aksi halde hatalı ya da kanserojen kimyasallar kullanılarak yapılan ilaçlamalar neticesinde aile bireylerimiz büyük risklerle karşı karşıya kalabilirler. Ruhsatsız firmalar kaliteli ilaç kullanmazlar ve bu ilaçların bırakmış oldukları kalıntılar varlığını uzun süre devam ettirdikleri için verecekleri zararın boyutu da buna bağlı olarak ciddi risk içerir. Halbuki bakanlığın belirlediği bazı standartlar vardır ve yetki belgeli uygulayıcıların bu standartlara uymaları mecburdur.

     Yanlış yapılan ilaçlamalar ve yanlış kullanılan ilaçların kanserojen etkisi olduğu da kanıtlanmıştır. Yurt dışında özellikle ABD ve güney Amerika ülkelerinde görünen kanser vakıalarının %12 sinin ilaçlamalar da yapılan yanlışlıklar sonucu oluştuğu ortaya çıkmıştır. Daha fazla para kazanmak adına kullanılan yanlış ilaçlar insan sağlığını ciddi manada tehlikeye sokmaktadırlar. Hal bu ki Bakanlık tarafından belirlenen normlar içerisinde yapılacak olan bir ev ilaçlaması sırasında sizin ve aile bireylerinizin evi terk etmesi bile gerekmemektedir.

Detaylı bilgi için Bizi hemen arayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir