Yalova Türkiye
0535 760 2798
yalovailaclamasirketleri@gmail.com

Yılan

Yılan

Yalova ilaçlama şirketleri Yılan

Yılanın ağzında 2 tane zehir dişi,2 tanede tutmaya yarayan dişi vardır. Yılan ağzını açmaya gerek duymadan nefes alıp verebilir. Yılanların derisi pullarla kaplıdır. Yılan avını yerken nefes aldığı ağız ve burun delikleri kapansa bile, bedenlerinde bulunan yedek hava torbaları sayesinde nefes alıp verebilir. Doğadaki birçok yılan türünün sadece sağ akciğeri gelişmiştir. Dünyada pek çok yılan türü bulunmaktadır. Bazı yılanlar hem karda hem suda yaşayabilir. Dünyada 3500 yılan türü vardır. Yılan canlısının geneli zehirli türdendir.Karada yaşayan yılan, suda yaşayan yılana oranla daha zehirlidir.Yılan avını koku algılaması sayesinde takip eder.Yılan kendi türlerini de yiyebilir. Yılan avının yanına sessizce yaklaşır, ani bir hareketle sokar ve zehirler yâda boğar ve yutar. Yılan etkili zehri sayesinde avını rahat sindirebilir. Yılan canlısında dış kulak organı bulunmaz. Yılan çenesini yere dayar ve uzaktaki titreşimleri bu sayede algılayabilir. Düşmanlarından saklanabilir. Yılanın bu deri değişimi işlenme gömlek değiştirme denir. Yeni deri değişen bir yılanın derisi parlak ve çok canlı bir görünümde olur. Yılanın deseni türüne göre değişiklik gösterir. Yılan senede 1 defa deri değiştirme işlemi yapar. İnsanların kullandığı pek çok eşyanın yapımında kullanılan yılan derisi çok sağlam ve güzeldir. Yılan yumurtlama yöntemi ile çoğalır. Yılanın yumurtaları, kendi bedeni içerisinde gelişir zamanı geldiğinde yumurtalar açılır yavru yılanlar çıkar. Bu canlı bir doğuma benzese bile öyle değildir. Yeni doğan yılan yavruları nın üzeri zarla kaplıdır. Doğumdan sonra zar hemen yırtılır. Yılan türlerine göre farklı adetlerde yumurta yapabilir. Yılan türüne göre 3-50 arsında yumurta yapabilir. Yılan soğuk havada besin sıkıntısı çeker, yuvasında kış uykusuna yatar. Yılan sokması gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Yılanlar normal yaşantılarımızda karşılaşabileceğimiz hayvan türlerinden değildir fakat karşılaşıldığında diğer hayvanlara oranla insan hayatına tehlikeli müdahalesi en fazla olan sürüngenlerdendir. Yılan zehri genelde avını eritebilecek güçte bir sıvı içeriklidir ve bu sıvı insan vücuduyla buluştuğunda ölümcül sonuçlar doğurur. Yılanlar rahatsız edilmedikleri sürece ve besin amaçlı olmadığı sürece insanlara yaklaşmazlar bu yüzden, yılan görüldüğü yerden uzak durmak gerekir. Yılan sokması halinde ise vücuda bağlı olarak organ iflasları, kaslarda duyarsızlık ,hareket kabiliyetinde tutarsızlık,yanma hissi,ateş gibi rahatsızlıklar görülebilir.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Yılan ısırmasıyılan sokması vs; Böyle bir durumla karşılaşmamak için önceden önlem amaçlı yasal ve profesyonel bir ilaçlama firmasının müdahalesi gerekir.Detaylı bilgi için mühendislerimizle iletişime geçiniz. Yılan İlaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir